День рибалки

Ловіть рибу, насолоджуйтеся риболовлею і будьте щасливі!

Корисне дозвілля на природі, з вудкою у руках, серед тиші і чудових краєвидів, що може бути краще? Для когось рибалка - професія, а для когось – стан душі.

Сьогодні, 27 липня, відзначають Всесвітній день рибальства. Крім цього в Україні існує ще й День рибалки. Відзначається він щороку у другу неділю липня.

У це професійне свято ми вітаємо всіх рибалок, і любителів і професіоналів зі святом і бажаємо відмінного кльову і великого улову!
Хвилинка-цікавинка:
Як стверджують археологи, рибальство зародилось ще в епоху палеоліту, приблизно 30-40 тисяч років до нашої ери.

Наші пращури-риболови використовувала три основних типи рибальських приладь: списи на мілководді, плетені сітки і гачки.

Гачки виготовлялись із дерева або кісток, а ліска – з жил тварин, кінської гриви, коріння або міцних рослин. У Китаї використовували металеві гачки і ліску із шовку.

Перше найдавніше зображення риболовлі відоме нам було знайдено в Єгипті. А ще, саме там вперше використали сітку і сачок.

В Стародавньому Римі вважали, що таке хоббі виховує спостережливість тому, риболовлю, навіть, зробили навчальним предметом.

Перші штучні приманки були виготовлені із пір’я птахів і шерсті тварин македонськими рибалками.

У середньовічній Франції займатися рибальством могли лише представники аристократії та риболовного цеху.

Леді Джуліана Бернерс в 1496 році написала посібник про снасті, прикормку і правила рибної ловлі.

Книга «Життя і ловля прісноводних риб» написана Леонідом Павловичем Сабанєєвим в 1875 році довгий час вважалася бестселлером серед рибалок. Часи змінились, з’явились нові снасті, прилади, деякі види риб зникли, проте, ця книга користується попитом серед рибалок і сьогодні.

Риба та рибальство є основною темою розмови у 70% чоловіків. Вони частенько розповідають про незвичайний улов.

Статистика стверджує, що в Україні регулярно займаються риболовлею більше п’яти мільйонів чоловік. Стільки ж зрідка беруть в руки вудку.

З Днем рибальства! Нехай рибалка приносить чисту насолоду.

Кiлькiсть переглядiв: 245

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.