День шоколаду

Його роблять балакучі бoбри з мoлoка фіoлeтoвoї кoрoви.

Сьогодні солодке свято адже весь світ святкує День шоколаду. Ще Марина Цветаєва рекомендувала лікувати печаль за допомогою шоколаду, і всі вчені світу схвалюють цю пропозицію.

Ацтеки називали його «чоколатль», що означало гірка вода. Європейці — шоколадом або напоєм богів.
Понад три тисячі років тому, першими людьми, що спробувавали плоди незвичайного дерева, стали представники стародавньої цивілізації ольмеків. Саме вони і називали какао-дерево - "какава". На зміну ольмекам прийшли майя, потім ацтеки, а далі він помандрував до Іспанії.

Спочатку його пили з червоним перцем та іспанські ченці змінили процес і рецепт приготування шоколадного напою. Вони відмовляються від перцю і додають в напій ванілін, корицю і цукор. Ще одним відкриттям став той факт, що шоколадний напій в гарячому вигляді ще смачніший. Спеціальним Декретом іспанської корони рецепт шоколадного напою проголошується державною таємницею.

В 1606-му році рецепт приготування напою був привезений до Італії. Ви не повірите, проте, католицька церква довгий час забороняла шоколад, адже, під час посту заборонялось все, що приносило насолоду. Було вирішено відправити до Ватикану батька Джероламо де Сан-Вінченцо, щоб суперечку вирішив сам Папа Римський.
Папа ПійV ніколи не куштував шоколад і навіть не чув про нього, сьорбнувши напій, скривився і постановив: "Шоколад посту не порушує, не може ж така гидота приносити комусь задоволення".

Вже у XVII столітті загони контрабандистів активно ввозять його в Нідерланди, а в 1659 у Парижі відкривається перша шоколадна крамниця, до Сполучених Штатів він потрапляє у 1765 році. Отож, шоколад мандрує світом.

Трішки гумору, або цікаві факти про шоколад:

1. Шоколад роблять балакучі бoбри з мoлoка фіoлeтoвoї кoрoви. (Так виготовляється шоколад «Мілка»).

2. Ви думаєте, що сила волі – це коли відкриваєш шоколадку, і відламуєш тільки один квадратик? Ні. Сила волі-це, коли лежить шоколадка , а ти сидиш і дивишся на неї, хочеш з'їсти, але після 6 не можна,. Доводитьсяі чекати завтра. І ти – чекаєш. Ось це – сила волі.

3. На виставці в Брюсселі відвідувачам пропонували спробувати пиво в шоколаді і подивитися, як із шоколадної брили вагою в 1 тонну ліплять скульптуру. Отож, чи існує пиво в шоколаді? Так. Завдяки баварському пивовару Йогану Вольфу, який винайшов... цукерки з пивною начинкою. Скажете — гидота? Усі так спершу думають. Але спробувавши новий продукт на смак, запевняють, що це справжня смакота. Не дивно, що, цукерки від гера Вольфа стали головним хітом німецьких кондитерських.

4. Японські студенти перед іспитами з'їдають шоколадку Kit Kat, тому що назва співзвучна з японським словосполучення «Кітто Кацу» - «неодмінно перемогти».

5. Під час Другої Світової війни, німцями була розроблена вибухівка, покрита шоколадом. Після порушення зовнішньої оболонки, протягом семи секунд, відбувався вибух тонкої внутрішньої сталевої бомби.

6. У Європі, в XVI столітті, під час повального захоплення шоколадом, одна молода особа писала подрузі: "Раджу тобі більше не їсти шоколаду. Моя знайома їла його під час вагітності і народила на світ абсолютно чорну дитину”. Було таке? Такий лист дійсно існує. Він знаходиться в музеї Шоколаду у Франції.

7. На українському ринку з’явилася новинка – 30-грамовий батончик під назвою "Сало в шоколаді”. У цьому виробі крім какао-бобів, цукру та ароматизаторів містяться жир, спирт і сіль. Деякі вважають, що це відмінна закуска до горілки.

8. Шоколад являється афродізіаком. Джакомо Казанова щодня випивав чашку какао. Тому він і Казанова.

9. Шоколад - овощ. Правда чи ні? Шоколад отримують з какао-бобів. Боби - овощі. Цукор отримують з цукрового буряка. Буряк - овощ. Тому, згідно логіки, шоколадка – це також овощ. А овощі дуже корисні для здоров’я.

10. Італійські дієтологи ввели в практику шоколадну дієту: щоденно 5 чашок розчинної кави зі знежиреним молоком і 80 грамів гіркого шоколаду. Насолоджуєшся пару днів і втрачаєш від 1 до 3 кг.

Кiлькiсть переглядiв: 266

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.