Історія відділу обслуговування дітей Менської районної бібліотеки

Створена дитяча бібліотека у Мені можливо в липні 1948 р.- документ місцева районна газета „Колгоспна праця”. Були виділені невеличкі кімнати у тодішньому піонерському клубі. До цього при районній бібліотеці для дорослих працював невеликий відділ дитячої літератури, де налічувалось до 1000 примірників.

Як писала місцева газета у 1948 році у фонді дитячої бібліотеки є вже понад 500 дитячих художніх книжок. Але бібліотеку, як самостійну дитячу було відкрито з фондом 2000 примірників, фонд збирали з допомогою ентузіастів і населення райцентру, читачів в перший рік заснування було - 100. А в 1950 році вже 800. Перші працівники дитячої бібліотеки – це завідуюча Толста Віра Никонівна і бібліотекар Малиновська Галина Павлівна (вчителька). В 1950 році у зв’язку з виїздом Толстої В.Н., зав. бібліотекою була призначена випускниця Ніжинського училища культури та мистецтв – Потапенко Віра Микитівна (на фото). Другим працівником була Ємець (Богдановська) Надія Василівна. Називалась бібліотека тоді бібліотека для дітей та юнацтва. В 1951 році РДБ стала переможцем в змаганні з Сосницькою РДБ.

Зі зростанням книжкового фонду та збільшенням кількості читачів бібліотеки постало питання про виділення окремого приміщення. Його виділили на початку 60-х років і до травня 1996 року бібліотека знаходилась там (зараз - редакція газети «Наше слово». Та дві кімнати в приміщенні займав ЗАГС. В 1962 році бібліотекарем почала працювати Єрмоленко Галина Григорівна. Книжковий фонд нараховував близько 18 тисяч примірників. Бібліотека надавала методичну допомогу сільським та шкільним бібліотекам. Тоді було введено ще одну штатну одиницю - зав. читальним залом прийшла працювати Сизоненко (Кармазін) Наталія Григорівна.

Як свідчить інформація на шпальтах місцевих газет того часу, проводились в бібліотеці літературні ранки, бесіди, голосні читання, читацькі конференції, колективні обговорення книг, виготовлялись бібліотечні плакати. При завідуванні Харченко Галини Василівни організований ляльковий театр „Теремок”, який діє і нині. В ті роки було лише до 5 лялькових вистав, а тепер вже біля 50 різноманітних повчальних і розважальних вистав.

Ляльковий театр "Теремок"

Теремок Перші вистави

Теремок сьогодні "Теремок" сьогодні

Відбулась реорганізація в роботі бібліотеки. Були створені відділи обслуговування читачів молодшого та середнього і старшого шкільного віку, а також читальні зали для кожної вікової категорії. Диференціація обслуговування читачів, виконання планових завдань, збільшення навантаження на працівників потребувало розширення штату, тому в 1970 році ввели ще одну штатну одиницю. Нею стала Рогова Галина Іванівна. В цей час книжковий фонд нараховував 20 тисяч примірників, а читачів було 1500.

Під час централізації бібліотек в 1977 році посада завідуючої дитячою бібліотекою була реорганізована в посаду заступника директора ЦБС по роботі з дітьми. Потім з виходом Харченко Г.В. на пенсію замісником директора по роботі з дітьми в 1993 р. стала Ювченко Тетяна Григорівна, яка пропрацювала на цій посаді до 1997 р. В 1996 році бібліотека перейшла в приміщення центральної районної бібліотеки, де розмістилась на першому поверсі. Тут бібліотека знаходиться і зараз.

З вересня 1997 по 2007 р. очолювала бібліотеку Юсухно Любов Миколаївна, тоді її змінила в 2007 році Петренко Світлана Вікторівна, яка працює і зараз.

З 2002 по 2007 рік зав. читальним залом працювала Сльозка Олена Анатоліївна, яка зараз працює в обласній бібліотеці ім.Короленка.

До штату бібліотеки входять: бібліотекар відділу обслуговування 1 - 4 класів Корицька Надія Микитівна, бібліотекар відділу обслуговування 5 - 9 класів Пономаренко Валентина Анатоліївна, бібліотекар читального залу Юсухно Любов Миколаївна. З ветеранів найактивніше підтримує зв’язок з бібліотекою Харченко Г.В., яка допомагає бібліотеці і історію згадати, і може надати корисну пораду.

В бібліотеці побували відомий російський дитячий письменник Ю.Чеповецький, А.Костецький, С.Реп’ях, О.Довгий, А.Рибаков, В.Буденний. В 60-ті роках працівник дитячої бібліотеки була в Москві, де виступала з досвідом методичної роботи. Зустрічі дітей з місцевими героями війни, з героями праці і цікавими людьми організовувались щороку.

Протягом всієї діяльності дитячої бібліотеки постійний був зв’язок з школами і шкільними бібліотеками, Будинком дитячої і юнацької творчості та музичною школою. Масові заходи проводили як раніше, так і тепер з школами. Раніше в школах щотижня діяли пункти видачі літератури, тепер діти класами приходять до читального залу на всі масові заходи. До дня інвалідів щороку спільно з центром соціальних служб у справах дітей. сім'ї та молоді (молодіжним центром) організовуються розважальні масові заходи. Музична школа допомагає в організації новорічних ранків.

З 2019 року Менську районну дитячу бібліотеку реорганізовано в відділ обслуговування дітей районної бібліотеки.

Кiлькiсть переглядiв: 1030

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.